Programové prohlášení kandidáta na funkci rektora MU

pro funkční období 1.9.2004 - 31.8.2007

Problémy, které vidím:

• Studenti se mezi fakultami musí zdlouhavě přepravovat linkami MHD.

• Česká republika stále nemůže najít trvalé úložiště jaderného odpadu.

• Nejsou vyjasněny právní nároky na mimozemská tělesa ve Sluneční soustavě.

• prostitutky a jejich pasáci nemají žádnou odpovídající vysokou školu.

• uživatelé drog trpí jejich nedostatečnou kvalitou, stejně tak uživatelé dopingu.

• české zdravotnictví se hroutí, potřebuje lepší vedení.

• rektor a prorektoři nemají žádný běžně nošený viditelný odznak své funkce.

• na MU jsou nedostatečně zastoupeny obory studující světové velmoci, stále jenom hrstka světových státníků dostala některé z ocenění udělovaných univerzitou.

• MU je zaměřena příliš materialisticky, málo se orientuje na duchovní oblast.

• studenti psychologie na FF a FSS si sice formálně mohou registrovat na ISu předměty svého oboru z druhé fakulty, reálně to však často nelze realizovat kvůli tomu, že při zápisu dostávají přednost studenti mateřské fakulty, podobná situace možná je i jinde.

• zkostnatělý systém provozu kolejí a menz.

• povinný tělocvik pro studenty, kteří sportovat nechtějí, naopak jeho zpoplatnění pro studenty, kteří sportovat chtějí.

• univerzita nijak nechrání svůj vzdušný prostor.

Co hodlám udělat ve funkci rektora MU:

• odpustit si poplatky za další (případně delší) studium.

• zavést rektorovo právo první noci vůči nově přijatým studentům (zejména studentkám) MU.

• výstavba metra spojujícího objekty MU. Trasa A: PF-LF-FSS-PřF-PrF. Trasa B: FI-PrF (přestupní stanice)-ESF-Univerzitní kampus Bohunice-Ústřední hřbitov.

• zřízení úložiště jaderného odpadu v univerzitním kampusu Bohunice.

• zřízení elektráren na zpracování energie biomasy z konopí pěstovaného studenty MU.

• prohlášení planety Jupiter za výsostné území MU.

• zřízení Katedry erotických studií v rámci FSS MU. Katedra bude zajišťovat bakalářský studijní program „Erotická studia“. Úspěšní absolventi si budou moci dále rozšiřovat teoretické znalosti oboru v navazujícím magisterském programu „Kuplířství“.

• zřízení mezifakultního studia mezi chemickou sekcí PřF a ESF, studijní program „Výroba a distribuce (samozřejmě pouze legálních) drog“.

• mezi FSpS a LF zřízení mezifakultního studijního programu „Doping“.

• zřízení mezifakultního studijního programu „Nemocniční management“ mezi LF a ESF.

• vedení univerzity bude nosit rusta copánky.

• zřízení oboru Japanologie na FF MU.

• udělení zlaté medaile MU Usámovi bin Ládinovi (živému či mrtvému).

• zřízení Teologické fakulty MU.

• rezervace 20% míst v kurzech oborů psychologie na FF a FSS pro studenty stejného oboru druhé fakulty.

• privatizace kolejí a menz.

• zrušení povinných kurzů tělesné výchovy, návrat zpět k bezplatným (v rozumném množství) dobrovolným kurzům.

• zakoupení jednoho gripenu.

Jak potřebné změny na MU financovat:

• pronájem metra širší veřejnosti.

• státní odškodnění za umístění úložiště jaderného odpadu v areálu MU.

• prodej pozemků na Jupiteru (1 Kč za m2 ?)

• prodej vysokoškolských titulů (Bc. – 1000 $, Mgr. – 3000 $, MUDr. – 5000 $, PhD. –       7000 $), v případě levnější čínské konkurence snížit ceny.

• prostituce studentů a studentek katedry ES FSS MU.

• výroba a distribuce (za dané politické situace legálních) drog vyrobených chemiky na PřF MU, zejména zřízení pivovaru na Rektorátě, výroba piva značky „Rektor“.

• vývoj nových ještě nezakázaných dopingových metod pro české i zahraniční sportovce.

• obdržení odměny vypsané za hlavu Usámy bin Ládina vládou USA, přijde-li si pan Ládin převzít medaili osobně.

• prodej odpustků podepsaných děkanem TF.

V Brně dne 26.1.2004

Václav Linkov