Tisková zpráva 8. 10. 2003, Masarykova univerzita v Brně

UNIVERZITNÍ KAMPUS BOHUNICE

Masarykova univerzita v Brně pokračuje v intenzivní přípravě výstavby Univerzitního kampusu Bohunice, nového vysokoškolského areálu budovaného v sousedství Fakultní nemocnice Bohunice pro Lékařskou fakultu, Fakultu sportovních studií a část Fakulty přírodovědecké.

Pro první fázi výstavby – stavbu Integrovaných laboratoří biomedicínských technologií (ILBIT) – bylo 18. července 2003 vydáno rozhodnutí o umístění stavby, které nabylo právní moci. Dne 30. září 2003 požádal generální projektant stavby společnost A PLUS Brno na základě zmocnění Masarykovy univerzity o stavební povolení. Ve spolupráci s manažerem projektu akciovou společností Bovis Lend Lease vyhlásila Masarykova univerzita 1. října 2003 obchodní veřejnou soutěž na nabídku generální dodávky ILBIT. Jedná se o obchodní veřejnou soutěž s předkvalifikací, doklady o kvalifikaci mají zájemci předložit Masarykově univerzitě do 10. listopadu 2003. Kvalifikační dokumentaci si doposud vyzvedlo pět renomovaných stavebních firem. Udělení veřejné zakázky a zahájení výstavby ILBIT se předpokládá na jaře příštího roku. V rámci stavby ILBIT budou vybudovány první čtyři pavilony kampusu, uvedení těchto pavilonů do užívání je plánováno na jaro 2005.

Souběžně s pracemi na projektové a inženýrské přípravě ILBIT probíhají práce na dokumentaci pro územní řízení zbývajících částí školské části kampusu, pro které byl přijat název Akademický výukový a výzkumný areál (AVVA). Na územně technické řešení areálu naváží jednání s dotčenými subjekty, orgány města Brna a orgány státní správy, návrh na vydání územního rozhodnutí pro Akademický výukový a výzkumný areál bude podán v prosinci tohoto roku. Výstavba Akademického výukového a výzkumného areálu by měla být zahájena tzv. Modrou etapou (dalších 6 pavilonů UKB + informační centrum + inženýrské sítě) na podzim příštího roku.

Podrobnější informace o projektu včetně inzerátu o vyhlášení obchodní veřejné soutěže na nabídku generální dodávky ILBIT naleznete na www.kampus-brno.cz.

Příloha:  Zpráva o rekonstrukci areálu Kotlářská

Kontaktní osoba: